Pláže - Rogoznica


Pláže v Rogoznici sú mimoriadne obľúbené a svojou čistotou výnimočné. V meste Rogoznica sa nachádza 8 známych pláži, ktoré si postupne predstavíme. Najkrajšie pláže sú v centre mesta alebo priamo na ostrove Kopara. Vytvorili sme mapu všetkých 8 pláži v chorvátskej Rogoznici, ktoré sú označené číslom a následne pod obrázkom je o nich napísané viac:

Pláže Rogoznica - mapa

1. Pláž Šepurine:

Asi najznámejšia pláž v Rogoznici je pláž Šepurine. Ide o prevažne kamienkovú pláž, ktorá je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Táto pláž bola ocenená modrou vlajkou za čistotu mora. Nachádzajú sa tu aj sprchy, WC a prezliekarne. V okolí je množstvo barov a reštaurácií. Pre väčšiu bezpečnosť väčšinou na pláž dohliada plavčík. Niektoré miesta sú v blízkosti borovicových lesov, ktoré ponúkajú tieň. Šepurine sa nachádza západne až severozápadne od centra mesta a je označená číslom 1 na hornej mape.

Pláž Šepurine - Rogoznica

2. Pláž Crljina

Kamienková pláž umiestnená v centre mesta je mimoriadne obľúbená. Okrem kamienkov tu nájdete aj betónové platne, z ktorých je možné skákať do mora. V okolí pláže sa nachádzajú aj ubytovacie zariadenia. Môžete využiť kvalitné ubytovanie pri mori pri tejto alebo iných plážach v Rogoznici bez provízií cestovným kanceláriám. Pláž je vhodná pre deti, dospelých, seniorov a aj páry. Je tu krásna príroda, čo zvyšuje atraktivitu pláže Crljina.

Pláž Crljina - Rogoznica

3. Pláž Miline

Chorvátska pláž Miline v Rogoznici je obľúbená pre ľudí, ktorí si chcú zaplávať v hladkom mori bez vĺn. Je tak dobre obklopená pevninou takmer z každej strany, že vlny tu takmer nevidieť. Aj pre toto je pláž vhodná pre seniorov a deti. Jej lokalizácia je v blízkosti prístavu Marina Frapa a kúsok od nej je zaujímavé jazero Dračie oko.

Pláž Miline - Rogoznica

4. Pláž Račice

Vo východnej až severovýchodnej časti polostrova Kopara nájdeme pláž Račice. Ide o čistú pláž s oblázkovými a betónovými úsekmi. V severnej časti pláže Račice je menej ľudí ako v jej južnej. Pre malé deti je tu aj šmykľavka. Ako veľké plus hodnotíme jej čisté more. Táto pláž sa nám vždy veľmi páči.

Pláž Račice - Rogoznica

5. Pláž Gradina

Trochu vzdialenejšia pláž od obývanej časti je Gradina. Ide o štrkovú pláž s výhľadom na lode. Od Dračieho oka sa vydajte po chodníku smerom na juh. Na našej mape je označená číslom 5 a je aj trochu ďalej od ostatných pláži v Rogoznici. Príjemná prechádzka po polostrove k pláži určite stojí za to.

Pláž Gradina - Rogoznica

6, 7 a 8. Pláže na ostrove

Ostrov Kopara v Rogoznici je miesto, kde sa nachádza viacero krásnych pláži blízko seba. Okrem pláže Račice tu nájdeme ďalšie 3 pláže, ktoré dostali názov Art, Gornji Muli a Kopara. Pláže sú prevažne kamenisté a občas tu nájdeme betónové platne.