Pláž Miline


Priamo v centre mesta v atraktívnej lokalite chorvátskej Rogoznice sa nachádza pláž Miline. Južne orientované pobrežie dokonca chránené z každej svetovej strany pevninou vytvára priam ideálne podmienky pre hladké more. Vlny, ktoré sa tu miestami vyskytnú sú skutočne mierne. Pláž Miline je preto vhodná aj pre deti, starších ľudí a pre ľudí, ktorí majú radi plávanie v pokojnom mori.

Pláž Miline - Rogoznica

Ako je už v Chorvátsku zvykom, ani táto pláž nie je piesočnatá. Naše skúsenosti s kamienkovými plážami sú oveľa lepšie, pretože more v nich býva čistejšie ako na piesočnatých plážach. Aj tu sa občas vyskytnú betónové platne. Nachádza sa tu aj prístav Marina Frapa, odkiaľ občas vyplávajú lode.

Dračie oko - Rogoznica

Ak ste sa akurát okúpali, určite sa choďte pozrieť k jazeru, ktoré sa nazýva Dračie oko. Ak stojíte otočení smerom k moru, vydajte sa po cestičke po vašej pravej ruke a prídete až k jazeru. Občas tam nájdete aj fanatikov, ktorí sa v ňom s radosťou okúpu aj napriek prudkým zrazom. Aj my sa v ňom často kúpeme. Ale toho draka, o ktorom sa rozpráva, že v ňom býva, sme aj tak nikdy nevideli.